Ugdymo keliu

Tikslų siekti lengviau, kai žinai kryptį

Įspūdžiai, kuriais dalinuosi 

07/05/2019

Pasiruošti egzaminui galima net ir tiems, kurie nemėgsta skaityti!

Knygynas.jpgDaugelis nustemba, kai pasakau, jog skaitymas ne itin mėgstamas mano užsiėmimas. Mokykloje man visuomet neužtekdavo kantrybės iki galo perskaityti ilgus tekstus. Kai man reikėjo ruoštis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui – buvau neskaičiusi daugumos privalomųjų literatūros sąrašo kūrinių. Tačiau visuomet mokėjau sistemingai mokytis esminius ir pačius svarbiausius dalykus. Tai padėjo man gauti daugiau nei 90 proc. iš lietuvių kalbos egzamino. 

Šiandien matau tas pačias problemas mokymo programose – per daug informacijos, per dideli mokslo krūviai ir pavargę moksleiviai. Kai pirmą kartą susitinkame individualiose pamokose, daugelis mokinių pradeda pokalbį teigdami, jog nemėgsta skaityti, kodėl tiek daug visko reikia žinoti? Tačiau jau po pirmų pamokų kartu randame geriausią sprendimą: literatūros kūrinius MP3 formatu, tik esminę informaciją apie autorius JPG formatu ir aiškią rašinio schemą, kuri tampa suprantama jau po pirmos pamokos. Užtenka tik kelių užtikrintų žingsnių, kad moksleiviai kokybiškai pasirengtų egzaminui. 

Dabar užsuku į knygynus ieškodama detalių ir aiškių metodinių priemonių, o tokias radusi, dar šiek tiek pati susisteminu. Mums nereikia visko tiek daug, reikia tik konkrečių dalykų!

Greta - 15:24 @ Laisvalaikis, Nuotoliniai mokymai