Ugdymo keliu

Tikslų siekti lengviau, kai žinai kryptį

Rašymo terapijos programa "Gydantis rašymas"

Rašymo terapija – tai individuali saviugdos programa, paremta terapiniais metodais, kurie padeda pašalinti negatyvias emocijas, nerimą, streso lygį organizme taip pat padeda sukoncentruoti dėmesį, rasti problemų sprendimus, atsakymus į rūpimus klausimus, geriau pažinti save, atrasti savirealizaciją bei ugdyti kūrybiškumą.

Programa parengta taip, jog žmogus gali būti atviras pats su savimi – užduočių atsakymų neprivaloma pateikti įvertinimui. Rašymo terapijos programoje svarbiausiu dalyku tampa procesas, kurio metu vyksta teigiami pokyčiai tiek fiziniame, tiek emociniame, dvasiniame lygmenyje.

Rašymas tampa puikiu terapiniu – gydančiu įrankiu itin jautriems, santūriems, drovesniems žmonėms, kurie rašydami gali visiškai atsipalaiduoti, išlaisvinti asmenines patirtis iš pasąmonės ir nebijoti išrašyti visko taip, kaip iš tiesų yra. Rašymas gali puiki pagalbinė priemonė, ar kai kuriais atvejais netgi alternatyva pokalbiams su terapeutu.


IŠBANDYKITE RAŠYMO TERAPIJOS PRATIMĄ: PILDYKITE DIENORAŠTĮ KASDIEN IR STEBĖKITE SAVO POJŪČIUS!

Pozityvumo dienoraštis
Dienoraštis.pdf (568.18KB)
Pozityvumo dienoraštis
Dienoraštis.pdf (568.18KB)


Atlikti moksliniai tyrimai parodė, jog rašymas ranka teigiamai veikia smegenų veiklos procesus: geriau suvokiamas ir įsisavinamas medžiagos turinys, pagerėja atmintis, rašant ranka išreiškiamas asmens individualumas, pagerėja dėmesio koncentracija, mažėja streso hormono kiekis organizme taip pat suaktyvinamos skirtingos smegenų sritys – mąstymo, kalbos ir darbinės atminties, kurios padeda smegenims ilgiau išlikti produktyvesnėms ir jaunesnėms. 

Pokyčiai po rašymo terapijos

Dauguma programos dalyvių terapijos metu ir po rašymo terapijos jaučia teigiamus psichinės sveikatos ir asmeninio gyvenimo pokyčius: 

  • Dalyviai atranda lengvus ir efektyvius būdus nusiraminti;
  • Pamato problemų sprendimus; 
  • Randa atsakymus į kamavusius klausimus;
  • Atranda naujų asmeninių savybių;
  • Sustiprina teigiamą požiūrį į save;
  • Labiau džiaugiasi gyvenimu;
  • Pakeičia negatyvius mąstymo įpročius.

Rašymo terapija – tai asmeninis, atviras ir intymus santykis su pačiu savimi, todėl kiekvieno dalyvio patirtys ir išgyvenimai yra unikalūs, praturtinantys.

Kaip vyksta rašymo terapija?

Kiekvienas programos dalyvis yra užregistruojamas į nuotolinę mokymų platformą, kurioje gali matyti visas užduotis. Dalyviai pratimus atlieka jiems patogiu metu. Nuotolinėje mokymų platformoje suteikiama galimybė užduoti iškilusius klausimus bei bendrauti su kitais programos dalyviais. 


Susidomėjote ir norite išbandyti? Registruokitės!